Miejski Zarząd Dróg poinformował, że od soboty, 30 marca uruchomione zostaną nieczynne dotąd zjazdy boczne z al. Wojska Polskiego. Chodzi o połączenia z ulicami: Powstańców Śląskich, Zamenhofa, Ossowskiego, Przerwy – Tetmajera, Brzozową i Okrzei.

Jak informuje MZD, w pierwszym tygodniu kwietnia wedle deklaracji wykonawcy ma zostać natomiast otwarta łącznica z ul. Rejtana (dla jadących w kierunku północnym). Nieco dłużej potrwa uruchomienie skrzyżowania z ul. Równoległą. Na dniach ogłoszony zostanie także przetarg na wytyczenie zjazdu w ul. Rakowską (kierunek Katowice) oraz wjazdu i wyjazdu z Sieroszewskiego (na oba połączenia ministerialna zgoda została wydana w terminie, który wymusił realizacje poza kontraktem głównym, prace zostaną natomiast zrealizowane w tym roku).

- Aktualnie mamy też wzdłuż nowej al. Wojska Polskiego ok. 95 procent wybudowanych chodników i dróg rowerowych. Prace te zostaną także sfinalizowane w pełni tej wiosny - dodaje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD w Częstochowie.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę