Uwaga kierowcy! Na DK-46 między Częstochowa a Olsztynem stanął nowy fotoradar.

Natężenie ruchu samochodowego na tym odcinku drogi krajowej łączącej Olsztyn z Częstochową pozostaje jednym z najwyższych w okolicy. Szczególnie w sezonie letnim, ze względu na rosnącą liczbę kierowców podróżujących w celach turystycznych na Jurę.

Fotoradar stanął na ruchliwej i niebezpiecznej drodze, w obrębie skrzyżowania DK-46 z ulicami Storczykową i Narcyzową. - W tej lokalizacji, tuż przy przejściu dla pieszych, w latach 2007-2021 doszło do czterech wypadków ze skutkiem śmiertelnym oraz czterech wypadków, w których uczestnicy zostali ciężko ranni. Ponadto odnotowano 55 zdarzeń drogowych, do których dochodziło głównie z powodu niedostosowania prędkości do panujących warunków - przypomina Urząd Miasta i Gminy Olsztyn.

Zamontowany przez Generalną Inspekcję Transportu Drogowego przy współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz Olsztynem fotoradar to najnowszej generacji przyrząd pomiarowy do rejestracji prędkości pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość. Do rejestracji zdjęć stosuje się najwyższej jakości aparaty cyfrowe. Wpływy z mandatów zasilą budżet Skarbu Państwa.

fot. https://www.olsztyn-jurajski.pl/dla-mieszkancow/

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę