Trwają prace przy budowie nowych ścieżek pieszych i rowerowych w Parku Lisiniec. Na przebudowywanym terenie z wykonawcami spotkał się prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Nowe ścieżki piesze i rowerowe zostały już wytyczone i obramowane krawężnikami. Teraz kolej na podbudowę nawierzchni, nasadzenia i oświetlenie.

Miasto w lipcu rozstrzygnęło przetarg na budowę ścieżek wraz z montażem energooszczędnego oświetlenia wzdłuż alejek. Wygrała firma Granit Dariusz Pylak ze Strzegomia z kwotą 2 mln 840 tys. zł.

Zakres prac objął między innymi drobne prace rozbiórkowe (elementy nawierzchni, bariery przegradzające ścieżki w celu uniemożliwienia wjechania pojazdami na teren parku), niwelację terenu, wykonanie nawierzchni alejek i ścieżek rowerowych, montaż elementów małej architektury (słupki blokujące, tablica informacyjna), wyrównanie i oczyszczenie przylegającego terenu, usunięcie drzew i krzewów kolidujących z projektowanym zagospodarowaniem terenu. W planach jest też wykonanie nowych nasadzeń oraz budowa oświetlenia parkowego - latarni oświetleniowych z oprawami LED. Wykonawca na przeprowadzenie wszystkich prac ma czas do połowy grudnia tego roku.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę