Zakończyła się przebudowa uicy Łódzkiej na odcinku od ul. Poleskiej do ronda 7 Dywizji Piechoty. 15 czerwca puszczony został tam ruch.

Otwarcie fragmentu ulicy Łódzkiej poprzedził odbiór techniczny dokonany w obecności obecności przedstawicieli Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, pracowników firm wykonawczych i podwykonawczych oraz przewodniczącego Rady Miasta Częstochowy, Zbigniewa Niesmacznego.

W ramach zadania za nieco ponad 3,5 mln zł na odcinku blisko kilometra wybudowano m.in.: nową infrastrukturę podziemną (wraz z sieciami kanalizacyjnymi), konstrukcję i nawierzchnię drogi, chodniki, zjazdy, oświetlenie i oznakowanie oraz zreorganizowano zieleń. - Dzięki wprowadzonym ograniczeniom, zmianom parametrów drogi i wybudowaniu wyniesionych skrzyżowań z ulicami: Wawrzynowicza, Elsnera i Małopolską, ruch samochodowy będzie odbywał się w spokojniejszy niż dotąd sposób - twierdzi Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT i MPK w Częstochowie. - Utrzymanie większości dotychczasowej zieleni i nowe nasadzenia umilą natomiast poruszanie się w obrębie nowej ul. Łódzkiej pieszym i rowerzystom.

Inwestycja została dofinansowana z funduszu dróg samorządowych kwotą ponad 1,5 mln zł. - Oddana ulica Łódzka podobnie jak trwająca przebudowa ulic: Artyleryjskiej i Kościelnej na Stradomiu uzyskały wsparcie zewnętrzne. Zdobycie takich środków ma zawsze duże znaczenie dla miejskiej kasy, a w trudnych dla samorządu czasach, związanych z niższymi dochodami m.in. z powodu epidemii, warunkuje często możliwość przeprowadzenia inwestycji. To ważne, żebyśmy - mimo budżetowych kłopotów - zachowali możliwość realizacji zadań w ramach programu „Lepszej Komunikacji w Częstochowie”. Jednym z jego głównych celów jest przebudowa kolejnych kilometrów dróg gminnych i powiatowych w naszym mieściepodkreśla prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

Budowa ulic: Artyleryjskiej i Kościelnej na Stradomiu swój finał ma mieć jesienią tego roku. Następną drogą powiatową, której przebudowa jest przygotowywana to ul. Korczaka. Władze samorządowe Częstochowy i jej mieszkańcy wystosowali też do rządu apele o dofinansowanie przebudowy ul. Złotej. Kosztowna inwestycja mimo spełnienia wymogów formalnych i akceptacji wniosku na poziomie wojewódzkim, została przeniesiona na listę rezerwową zadań przewidzianych do dofinansowania w ramach kolejnych edycji funduszu dróg samorządowych. To sprawia, że przebudowa stanęła pod znakiem zapytania.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę