Kolejnym etapem budowy węzłów przesiadkowych będzie przebudowa ciągów pieszych i rowerowych wzdłuż ulicy Pułaskiego na odcinku od ul. Św. Andrzeja do  ul. Kopernika i Św. Kazimierza.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu poinformował, że przebudowa będzie prowadzona etapowo: od ul. Św. Andrzeja do ul. Sobieskiego (strona wschodnia), następnie od ul. Św. Andrzeja do ul. Św. Augustyna (strona zachodnia), potem od ul. Św. Augustyna do ul. Sobieskiego (strona zachodnia) i dalej od ul. Sobieskiego do ul. Kopernika (strona wschodnia), na koniec od ul. Sobieskiego do ul. Św. Kazimierza (strona zachodnia). 

W miejscach, gdzie chodnik przylega do jezdni i będzie wymieniany krawężnik, droga na tym odcinku zostanie zawężona do jednego pasa ruchu. Obowiązywać będzie także ograniczenie prędkości do 40 km/h. Tam, gdzie chodnik będzie zamknięty, ruch pieszych zostanie skierowany na drugą stronę ulicy.

Prace spowodują utrudnienia w ruchu samochodów na zawężonych odcinkach jezdni oraz miejscowe utrudnienia w ruchu pieszych spowodowane zamykaniem odcinków chodnika.

Źródło: MZDiT w Częstochowie

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę