Docelowo powstaną trzy, w sąsiedztwie częstochowskich dworców: osobowego, na Rakowie i Stradomiu. Plany są już zaawansowane, kończy się ich projektowanie. Wszystko rozstrzygnie się jeszcze w kwestii finansowania projektu.

Większość projektów, które składamy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego jest dedykowana problemom transportowym. Taką esencją tego zintegrowanego podejścia do projektowania będą trzy centra przesiadkowe. Jesteśmy na etapie projektu technicznego dla trzech centrów które będą opierać się o nasze dworce. - wyjaśnia Piotr Grzybowski, Naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Urzędu Miasta Częstochowy.

Na ostateczne decyzje odnośnie sfinansowania powstania centrów przesiadkowych jeszcze musimy poczekać. Przypomnijmy, że będą częścią większego projektu zintegrowania komunikacji w Częstochowie.

Centra  Przesiadkowe będą formą uporządkowania pewnego terenu wokół dworców, co jest potrzebne i to widać. Jak dotąd wszystkie projekty, które składaliśmy przeszły więc mamy takie przekonanie graniczące z pewnością, że również  ten uzyska dofinansowanie i w przyszłym roku poinformujemy Państwa o podpisaniu umowy o dofinansowanie, wyłonimy wykonawcę i ruszymy z pracami, które powinny się zakończyć, myślę, że do końca 2018 roku. - dodaje Piotr Grzybowski.

 

Źródło: radiojura.pl, meritum-projekt.pl

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę