2 listopada ruszyła przebudowa ulicy Sosnowej. Do połowy grudnia trzeba liczyć się z utrudnieniami. Za kilka dni rozpoczną się także prace na ul. Nagietkowej.

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w związku z przystąpieniem przez wykonawcę do robót związanych z przebudową ulicy Sosnowej (dzielnica Ostatni Grosz) - od czwartku 2 listopada trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Pierwsze prace będą wykonywane w rejonie bloków nr 17/19, 21/23, 25/27.

Inwestycja obejmuje m.in. przebudowę jezdni, chodnika i miejsc postojowych na odcinku ul. Sosnowej o długości 261 m. Prace mają polegać na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni i odtworzeniu nawierzchni z betonu asfaltowego. Na istniejących chodnikach zostanie wymieniona nawierzchnia na kostkę betonową.
Na całym odcinku drogi publicznej ul. Sosnowej obowiązywać będzie strefa ruchu z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. W ramach remontu zostanie odtworzony istniejący próg zwalniający z kostki betonowej.

Miejski Zarząd Dróg - przepraszając za utrudnienia - prosi jednocześnie o czasowe nieparkowanie w tym rejonie samochodów.

Prace mają zakończyć się do połowy grudnia. Wykonawcą jest firma Rafalin z Blachowni. Koszt zadania to 776 tys. zł.

MZD zapowiada także realizację zadania „Podniesienie parametrów technicznych poprzez wzmocnienie konstrukcji nawierzchni ul. Nagietkowej”. Tu prace mają rozpocząć się 6 listopada (poniedziałek).

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę