Częstochowa, podobnie jak inne miasta, będzie oszczędzać na oświetleniu ulicznym. Część lamp będzie wyłączona w godz. od 1 do 4 w nocy.

- W kontekście obecnego kryzysu energetycznego oraz konieczności dalszej racjonalizacji kosztów i ograniczenia wolumenu zużycia energii elektrycznej przez miasto, kierownicy wszystkich jednostek miejskich zostali zobligowani do działań oszczędnościowych - informuje Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Częstochowy.

Jednym z nich, realizowanych przez Miejski Zarząd Dróg, są okresowe ograniczenia w działaniu oświetlenia ulicznego w Częstochowie w godzinach od 1 do 4 w nocy.

Na razie wyłączenie dotyczy tylko odcinka Korytarza Północnego między ul. Pileckiego a ul. Makuszyńskiego (aleja Marszałkowska), wraz z węzłem ul. Makuszyńskiego - aleja Wojska Polskiego (DK-1) w godzinach od 1 do 4 w nocy.  

Zakres ograniczeń w mieście między pierwszą a czwartą będzie sukcesywnie zwiększany według harmonogramu przygotowanego przez Miejski Zarząd Dróg, który jest obecnie konsultowany ze służbami miejskimi i władzami miasta.

Harmonogram dotyczy obwodów oświetleniowych, które są w eksploatacji MZD. Kwestię ewentualnych wyłączeń w obwodach, będących w eksploatacji spółki Tauron Nowe Technologie S.A., a stanowiących elementy miejskiego oświetlenia ulicznego, rozstrzygną uzgodnienia z tym podmiotem.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę