We wtorek, 13 września w siedzibie częstochowskiego MZD podpisania została umowa na dokończenie przebudowy alei Wojska Polskiego (DK-91), największej i najbardziej kosztownej inwestycji drogowej we współczesnej historii Częstochowy.

Prace realizować będzie wyłonione w przetargu konsorcjum firm NDI S.A i NDI Sopot S.A. Inwestycja będzie wykonana w niezmiennym do pierwotnych założeń zakresie, zgodnie z projektem dofinansowanym ze środków UE.

- Przed nami ogromne logistyczne wyzwanie, bo na realizację kontraktu mamy czas do końca przyszłego roku, tymczasem zakres prac jest bardzo duży. Ale to też nasza kolejna inwestycja, którą będziemy realizować w Częstochowie i mamy nadzieję, że dobry kontakt z Inwestorem jak i Zamawiającym pomoże nam w sprawnej realizacji tego ważnego projektupodkreśla Małgorzata Winiarek – Gajewska, prezes grupy NDI S.A. i dodaje: - Aleja Wojska Polskiego to kluczowa arteria miasta, musimy dokonać wielu uzgodnień zatem czas oraz sprawne ich procedowanie będą odgrywać w tej realizacji decydującą rolę. Aktualnie kończymy nasz inny wymagający projekt czyli kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną, który był nie mniej wyczekiwanym, obserwowanym i skomplikowanym logistycznie zadaniem. Udało się go zrealizować zgodnie z założeniami i chcielibyśmy móc pod koniec przyszłego roku tym samym pochwalić się w Częstochowie.​

Termin zakończenia inwestycji to 30 listopada przyszłego roku. - Zainteresowanie oferentów w przetargu potwierdziło, że jest to zadanie technologicznie do realizacji w tym terminie. Ponadto to strategiczna inwestycja, na której efekt będzie czekać nie tylko Częstochowa, ale także mieszkańcy regionu i całej południowej Polski. Cieszę się, że realizacji tego zadania podejmuje się firma z doświadczeniem zebranym w trakcie wielu wymagających realizacji na terenie krajumówi p.o. dyrektora MZD w Częstochowie, Joanna Holi – Sosnowska. Dla nas to koniec skomplikowanego czasu wypełnienia licznych procedur, po którym przychodzi czas na wyzwania w terenie. Priorytetem jest oddanie do użytku z końcem przyszłego roku nowego kręgosłupa komunikacyjnego naszego miasta. Efekt końcowy ma zrekompensować niedogodności, z którymi mieszkańcy mierzyli się do tej pory i zmierzą się przez kolejne miesiące – dodaje.

W ciągu kilkunastu kolejnych dni na budowie pojawią się ekipy wykonawcy.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę