Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie poinformował o odwołaniu wtorkowych egzaminów praktycznych. Ma to związek z prowadzoną przez egzaminatorów ogólnopolską akcją protestacyjną.

Ośrodek WORD w Częstochowie wydał w tej sprawie oświadczenie. "Uprzejmie informujemy, że w związku z ogólnopolską akcją protestacyjną egzaminatorów, egzaminy praktyczne w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy zaplanowane do przeprowadzenia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Częstochowie w dniu 13 września 2022r. (wtorek) zostają odwołane. Zaplanowane na ten dzień egzaminy teoretyczne oraz testy kwalifikacyjne odbędą się zgodnie z planem. Opłaty za odwołane egzaminy praktyczne zachowują swoją ważność. W celu wyznaczenia nowego terminu egzaminu praktycznego, prosimy o osobisty lub telefoniczny kontakt z Biurem Obsługi Klienta naszego Ośrodka. Szkolenia dotyczące redukcji punktów karnych odbędą się zgodnie z planem" - czytamy.

Protestujący domagają się podwyżek płac, a także systemowych zmian w organizacji  i zasadach egzaminowania. Pracownicy WORD-ów poinformowali, że początkujący egzaminator zarabia ok. 3 tys. zł netto i przez trzy lata nie może liczyć na podwyżkę.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę