Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie poinformował, że w nocy z czwartku na piątek (28-29 lipca) przeprowadzona zostanie rozbiórka kładki dla pieszych nad al. Wojska Polskiego na wysokości ul. Mireckiego.

W związku z niezbędnymi do wykonania robotami przez około 2-3 godziny pomiędzy godz. 0:00 a 2/3 al. Wojska Polskiego będzie zamknięta dla ruchu kołowego w obu kierunkach na wysokości rozbiórki. W tym czasie ruchem pokieruje policja.

- Prace są konieczne do realizacji już teraz bowiem zamknięty dla pieszych od kilku miesięcy ze względu na stan techniczny obiekt wymaga pilnej rozbiórki, ponieważ zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym i otoczeniu. Częstochowski MZD został do tego zobowiązany przez służby wojewódzkiego nadzoru budowlanego - wyjaśnia Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD w Częstochowie.

 Z uwagi na wyjątkowy tryb przeprowadzenia koniecznych prac rozbiórka została wyodrębniona z zakresu przebudowy al. Wojska Polskiego, której projekt przewidywał jej demontaż. W obliczu czasowego wstrzymania robót na DK-91 prace rozbiórkowe zlecono poza tym głównym zadaniem. Po wznowieniu realizacji właściwej przebudowy al. Wojska Polskiego wybudowana w tym miejscu zostanie nowa kładka w odpowiednich parametrach. Wówczas powstaną także pozostałe przeprawy dla pieszych i rowerzystów nad al. Wojska Polskiego w Częstochowie.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę