Częstochowscy policjanci wyjaśniają przyczynę wypadku drogowego, do którego doszło w środę, 20 lipca na skrzyżowaniu ulicy Obrońców Westerplatte z ulicą Kisielewskiego. Ranny motorowerzysta trafił do szpitala.

Do wypadku doszło o godz. 5.30 rano. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 66-letni kierujący samochodem osobowym przejeżdżając przez skrzyżowanie, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu ulicą Kisielewskiego motorowerzyście. Poszkodowany 51-letni mężczyzna z obrażeniami twarzy trafił do szpitala. Na miejscu trwały działania z udziałem policji i straży pożarnej.

Częstochowska policja apeluje do uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę. - Piesi, rowerzyści i motocykliści to tak zwani niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Oznacza to, że nie są osłonięci jak kierowcy samochodów karoserią, nie mają pasów bezpieczeństwa, ani poduszek powietrznych - zauważa asp. Daniel Zych z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. - Pamiętajmy, że piesi, rowerzyści i motocykliści są uczestnikami ruchu - różnica polega na tym, że wobec rozpędzonych pojazdów są całkowicie bezbronni. Wypadek z ich udziałem niesie za sobą niezwykle poważne konsekwencje.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę