Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie w związku z wzrostem temperatury i falę upałów zlecił firmie odpowiedzialnej za zimowe i letnie utrzymanie dróg usługę polewania ulic i pasaży pieszych w centrum miasta.

- Polewanie wodą pozwoli na obniżenie temperatury nawierzchni i oczyści ją z pyłu i kurzu utrudniającego dodatkowo funkcjonowanie w mieście przy takich warunkach atmosferycznychmówi Maciej Hasik, rzecznik MZD w Częstochowie.

Proces usługi wykonywanej polewaczką będzie powtarzany codziennie od poniedziałku (27 czerwca) do odwołania, w częstotliwości 3-razy w ciągu: dnia od godz. 9 do 11, od godz. 12 do godz. 14 i od godz. 15 do godz. 17. Polewanie zakończy się w momencie spadku temperatury bądź wystąpienia ciągłych opadów deszczu.

Wykaz polewanych ulic: ul. Mirowska (od centrum do wiaduktu nad trasą DK-1), ul. Warszawska (od centrum do Al. Jana Pawła II), Aleja Najświętszej Marii Panny (ulice i środkowy pasaż), Aleja Sienkiewicza, ul. Śląska, ul. Kilińskiego (od centrum do Al. Jana Pawła II), ul. Dąbrowskiego (od centrum do Al. Jana Pawła II), ul. Nowowiejskiego, ul. Sobieskiego, ul. Piłsudskiego.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę