Z początkiem lata w Częstochowie trwają najbardziej intensywne w roku prace związane z remontami i naprawami cząstkowymi jezdni wraz z wyrównywaniem dróg gruntowych, czyszczeniem nawierzchni ulic, chodników, dróg rowerowych, czy też odtwarzaniem oznakowania poziomego.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, remonty cząstkowe w ostatnich lub najbliższych dniach prowadzone są m.in. w ciągu ulic: 11 Listopada, Mała Warszawka, Olszowa, Sportowa, Sokola, Łokietka, Turkusowa, Trzcinowa, Pastelowa, Sabinowska (rej. Posesji 34), Liszka Dolna, Pirotechników, Czeremchowa. Naprawy patcherem realizowane są w ulicach: Cieszyńskiej i Kartuskiej. W ul. Wrzosowej układany jest dywanik z frezu.

Pracami związanym z równaniem dróg gruntowych objęte są obecnie ulice: Gdańska, Toruńska, Suwalska, Wichrowa, Sudecka, Huculska, Józefata, Przelotna, boczna od Wielkoborskiej dojazd do ogródków działkowych. 

Czyszczenie ulic i chodników odbywa się od 8 razy w ciągu miesiąca (ścisłe centrum miasta), przez 4 razy w ciągu miesiąca (układ komunikacyjny wokół centrum miasta), po 2 razy w ciągu miesiąca (drogi poza centrum miasta).

Pracami polegającymi na darniowaniu objęte są: chodnik i ścieżka rowerowa ul. Westerplatte (strona południowa), chodnik ul. Kisielewskiego – odcinek od Traugutta do Dmowskiego str. zachodnia (+ 2 przejścia dla pieszych), chodnik ul. Rakowska str. północna (+ 10 wysepek na odcinku od Limanowskiego do Jesiennej ), chodnik ul. Limanowskiego str. zachodnia odcinek od Żareckiej do Rakowskiej, chodnik ul. Bugajska str. południowa  odcinek od przejazdu kolejowego do ul. Szerokiej, chodnik ul. Bohaterów Katynia str. wschodnia odcinek od Różanej do Smolnej.

Drogowcy zajmują się także czyszczeniem wpustów kanalizacji deszczowej, a także odtwarzaniem oznakowania poziomego (strefa płatnego parkowania, drogi krajowe na terenie Częstochowy, drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne).

- Szereg prac z tego zakresu zostało już wykonanych po zimie w większości rejonów miasta, jednak do końca lata możemy spodziewać się kontynuacji w każdej z branż w całej Częstochowie - mówi Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD w Częstochowie. - Większość robót może być realizowana tylko przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, a część z nich może generować czasowe utrudnienia, za które przepraszamy - dodaje.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę