Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie zamierza do jesieni poprawić bezpieczeństwo przy kilkunastu przejściach dla pieszych.

- Nowe oznakowanie poziome i pionowe, dodatkowe oświetlenie czy elementy infrastruktury dedykowane niepełnosprawnym mają znacznie poprawić sytuację przede wszystkim niechronionych uczestników ruchu drogowego - twierdzi Maciej Hasik, rzecznik MZD w Częstochowie. 

Inwestycje za łącznie ponad 500 tys. zł dofinansowane zostaną w części ze środków Marszałkowskiego Programu Poprawy Bezpieczeństwa na Drogach Województwa Śląskiego.

Poniżej lokalizacje i przedmioty zadań:

1. Dostosowanie istniejących przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego, ul. Nowowiejskiego, Al. NMP  w Częstochowie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
2. Dostosowanie istniejących przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Kilińskiego, ul. Śląskiej, Al. NMP w Częstochowie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
3. Dostosowanie istniejących przejść dla pieszych na skrzyżowaniu Al. Kościuszki, Al. Wolności Al. NMP w Częstochowie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
4. Przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów na skrzyżowaniu ulic Św. Rocha i Św. Krzysztofa w Częstochowie.
5. Przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów na skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Bialskiej w Częstochowie.
6. Przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów na skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Dekabrystów w Częstochowie.
7. Przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów na skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Łódzkiej w Częstochowie.
8. Przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów na skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Mazowieckiej w Częstochowie.
9. Przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów na skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Św. Krzysztofa w Częstochowie.
10. Dostosowanie istniejących przejść dla pieszych w rejonie Placu Daszyńskiego w Częstochowie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
11. Dostosowanie istniejących przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Pułaskiego, ul. Popiełuszki, Al. NMP, w Częstochowie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
12. Dostosowanie istniejącego przejścia dla pieszych przez Al. NMP w rejonie Ryneczku w Częstochowie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
13. Dostosowanie istniejących przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Wilsona, Al. NMP, ul. Piłsudskiego w Częstochowie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
14. Oświetlenie uliczne przejścia dla pieszych ul. Dekabrystów w Częstochowie.
15. Oświetlenie uliczne przejścia dla pieszych ul. PCK w Częstochowie pomiędzy szkołą a szpitalem.

 

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę