Od 22 listopada obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu na ul. Pułaskiego w rejonie dworca – informuje MZDiT. Zmiany wiążą się z pracami przy budowie centrum przesiadkowego.

 

W związku z realizacją zadania „Budowa węzłów przesiadkowych na terenie miasta Częstochowy” od 22 listopada, od godz. 7.00, wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na ul. Pułaskiego w rejonie dworca kolejowego Częstochowa-Stradom.

Organizacja ruchu będzie polegać na zamknięciu po jednym pasie ruchu (przyległym do pasa dzielącego) na każdej z jezdni.

Połączenie parkingu przy budynku dworca z ul. Pułaskiego będzie możliwe tylko na prawe skręty.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie przeprasza za utrudnienia, a my przypominamy budowa centrów przesiadkowych przy trzech częstochowskich dworcach staje się faktem.17 października Miejski Zarząd Dróg i Transportu podpisał umowę wykonawczą z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

Węzły przesiadkowe powstaną przy dworcach: Częstochowa Główna, Stradom i Raków. Zakres prac obejmuje  budowę peronów i placów manewrowych dla autobusów, miejsc postojowych dla taksówek, osób niepełnosprawnych i szybkiej obsługi, 126 miejsc parkingowych typu "park nad ride". Wybudowane zostaną także ścieżki rowerowe obsługujące węzły.

Każdego dnia do Częstochowy przyjeżdża 40 tys. osób do pracy, szkoły, na zakupy i z wielu innych powodów. W związku z tym, żeby komunikacja na terenie miasta była jak najbardziej przyjazna, realizujemy projekt centrów przesiadkowych dofinansowany ze środków Unii Europejskiej - mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. - Przy trzech dworcach będzie można wygodnie i bezpiecznie przesiadać się pomiędzy różnymi środkami komunikacji. Liczę, że dzięki temu Częstochowa stanie się lepiej skomunikowanym miastem. Zyskają też rowerzyści, bo centra przesiadkowe będą połączone infrastrukturą rowerową.

Dodatkowo będziemy mogli się się cieszyć z tablic z wyświetlaczami w ramach Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Na takich tablicach będą wyświetlane najbliższe odjazdy autobusów oraz informacje o ich opóźnieniach. Dostaniemy informacje w postaci ewentualnych alertów bezpieczeństwa czy utrudnieniach - dodaje radny miasta Częstochowy - Sebastian Trzeszkowski

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę